Usta Analist: Bitcoin Düşerken Bu 2 Altcoin Ralli için Hazırlanıyor!

Kripto para piyasası Bitcoin’in 60 bin doları kaybetmesinin ardından sert satışlarla ağır darbe aldı. Bazı analistler, bu düşüş dalgasının devamının geleceğini söylüyor. Bazıları ise düşüşü alım fırsatı olarak görüyor. Geniş takipçi kitlesine sahip bir analist, Bitcoin için daha fazla düşüş konusunda uyarıyor. Bununla birlikte analist, 2 altcoin için ralliler öngörüyor.

Altcoin Sherpa: SOL bu yıl 500 doların üzerine çıkacak!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa bir kan banyosu daha yaptı. Lider kripto Bitcoin’in 60 bin dolar desteğini kaybetmesinin ardından satışlar hızlandı. Bir çok altcoin, satışlardan derin yaralar aldı. Bununla birlikte, bunu yeni bir hamle için fırsat olarak görenler de var. Altcoin Sherpa takma isimli analist, Solana’nın (SOL) bu yıl içinde 500 doların üzerine çıkacak parabolik bir ralli yapacağını tahmin ediyor. Ancak analist, bundan önce 120 doları yeniden test edeceğini belirtiyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

SOL: altcoin piyasası kan kaybetmeye devam ettiği sürece, 120 dolar bir sonraki ilgi alanı olabilir. Bununla birlikte, SOL’un bu yıl 500+ dolara çıkacağını hala güçlü bir şekilde hissediyorum. Dolar maliyeti ortalaması alın ve sabırlı olun.

Kaynak: Altcoin Sherpa

Bu arada Solana, son 24 saatte yaklaşık %4 düşüşle yazı sırasında 124 dolardan işlem görüyordu. SOL, haftalık grafiğinde ise %21’ün üzerinde değer kaybetti.

AVAX’ın bu döngüde iyi olmasını bekliyorum!”

Analist, Solana’nın ardından akıllı sözleşme platformu Avalanche’a (AVAX) bakıyor. Altcoin Sherpa, AVAX’ın 31,18 doları destek olarak tuttuktan sonra yükseleceğini tahmin ediyor. Bu doğrultuda analist, şu değerlendirmesini paylaşıyor:

AVAX: Bir süredir bu grafiği kontrol etmedim, ilk yükselişte tüm AVAX’ımı 40 dolardan sattım. Bunun sadece bu döngüde iyi olmasını bekliyorum. Daha iyi anlatılar ve ‘daha iyi teknoloji’ var. Bunun sahip olduğu bir şey, piyasada daha fazla arz ve daha az satış baskısı, dikkate alınması gereken bir şey.

Kaynak: Altcoin Sherpa

Bu arada AVAX, son 24 saat içinde %2,5 düşüşle 32,17 dolardan işlem görüyordu. Token haftalık grafiğinde ise %17’nin üzerinde düşüş kaydetti.

Analistten Bitcoin için düşüş uyarısı

Son olarak analist, lider kripto para Bitcoin’i (BTC) ele alıyor. Analist, BTC’nin 60.000 doların altındaki önemli bir destek aralığını koruyamaması halinde 50.000 doların altına düşeceği konusunda uyarıyor. Analist, bu konudaki görüşlerini şu şekilde ifade ediyor:

BTC: Bu alan aksi gösterilinceye kadar hala destektir. Korkutucu olduğunu kabul etsem de ve bu zayıflayan bir alan gibi görünse de (ne kadar çok test edilirse o kadar zayıflar) bu hala teklif verilecek bir alan. Aşağıda kırılırsa bence 50.000 dolarların altını, ortasını görürüz.

Kaynak: Altcoin Sherpa

Bu arada Bitcoin, son 24 saatte 60 bin dolar desteğini kaybetti. Yazı sırasında kripto para %5,3 düşüşle, yazım sırasında 57.781 dolardan işlem görüyordu. BTC, haftalık grafiğinde ise %12,6 düşüş gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx