TFF Başkanı Büyükekşi FIFA VE UEFA Başkanları ile buluştu

EURO 2024 açılışı öncesinde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Almanya’da FIFA Başkanı Gianni Infantino ve UEFA Başkanı Aleksander Ceferin’in ile görüştü. Büyükekşi, Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın F Grubu’ndaki rakiplerinin ülke futbol federasyon başkanları ile de bir araya gelip başarılar dileğinde bulundu.

‘INFANTINO BAŞARILAR DİLEDİ’

DHA’da yer alan habere göre Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada FIFA Başkanı Infantino ile olan buluşmada A Milli Takımımızın F Grubu’ndaki rakiplerinden Portekiz’in efsane oyuncusu Luis Figo, UEFA Başkanı Ceferin ile yapılan buluşmada ise Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile Macaristan Futbol Federasyonu Başkanı Sandor Csany de yer aldı. Hem Infantino hem de Ceferin, A Milli Takıma EURO 2024’te başarı dilerken, Başkan Büyükekşi de kendilerine teşekkür etti.

BAŞKAN BÜYÜKEKŞİ, F GRUBU’NDAKİ RAKİPLERİN BAŞKANLARI İLE DE GÖRÜŞTÜ

Öte yandan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Münih’te Almanya ile İskoçya arasında oynanan maçtan önce yapılan açılış töreni etkinliklerinde FIFA ve UEFA Başkanları dışında Avrupa Şampiyonası’nda F Grubu’ndaki Türkiye’nin rakiplerinin ülke temsilcileri ile de bir araya geldi. Büyükekşi, Çekya Futbol Federasyonu Başkanı Petr Fousek, Gürcistan Futbol Federasyonu Başkanı Levan Kobiashvili ve Portekiz Futbol Federasyonu Başkanı Fernando Gomes ile görüşürken, dört başkan maçların centilmence geçmesi temennisiyle birbirlerine başarı diledi.

ALMANYA-İSKOÇYA MAÇINI BİRLİKTE İZLEDİLER

Lüksemburg Futbol Federasyonu Başkanı Paul Philipp, Arnavutluk Futbol Federasyonu Başkanı Armand Duka ve İsviçre Futbol Federasyonu Dominique Blanc ile de görüşen Başkan Büyükekşi, 14 Temmuz’a kadar sürecek şampiyona ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Münih Futbol Arena’da gerçekleştirilen EURO 2024 açılış seremonisini ve açılış maçı olan Almanya-İskoçya müsabakasını FIFA Başkanı Infantino ve UEFA Başkanı Ceferin’in yanı sıra ülke federasyon başkanlarıyla da birlikte takip etti.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx