Mobil İnternet Paketiniz Daha Çabuk mu Bitiyor? Milyonlarca Kişi Aynı Konudan Şikayet Ediyor!

Son zamanlarda cep telefonlarındaki internetinizin daha çabuk bittiğini düşündüğünüz oldu mu? Eğer siz de bu konudan muzdaripseniz korkmayın, yalnız değilsiniz! Avukat Deniz Akbıyık tam da bu konuya parmak bastığı paylaşımıyla milyonlarca kişiye tercüman oldu.

Son zamanlarda cep telefonunuzdaki mobil internetin yetmediğini düşündüğünüz oldu mu?

Özellikle evlerimizden uzakta olduğumuz zamanlarda mobil internet kullanımımız artıyor. Farklı operatörlerde farklı fiyatlandırmalarda mobil internet, dakika, sms gibi paketler bulunuyor. Fakat gelin görün ki özellikle son aylarda operatörler tarafından sağlanan internet paketleri eskisi gibi ‘yeterli’ gelmiyor.

Örneğin eskiden aylık 25 GB kullanan bir kişi artık çok daha fazla internete ihtiyaç duyuyor.

Mobil internet kullanan bir kişi kullanımı aynı kalsa dahi artık daha fazla internet paketine ihtiyaç duyuyor. Buna rağmen mobil ve ev internetlerinin fiyatlarının artması da cabası!

Geçtiğimiz günlerde Avukat Deniz Akbıyık da bu konuya parmak basan bir paylaşım yaptı.

2 ay öncesine kadar 25 GB’ı bir aydan daha fazla süre kullandığını belirten Akbıyık, artık 25 GB’ın bir haftada bittiğini belirtti. Üstelik ek paket almasına rağmen bir ay içerisinde yeterli gelmediğinin altını çizdi.

“Başına gelen var mı?” diye soran Akbıyık’ın bu paylaşımı milyonlarca kişiye ulaştı.

Avukat Deniz Akbıyık’ın paylaştığı mobil internet kotası isyanı yaklaşık 3 milyon kişiye erişti. Aynı sorundan muzdarip olan binlerce vatandaş, Akbıyık’ın paylaşımına yorumda bulundu.

“Burada ödenen meblağ değil belirsizlik sorundu, ne ödediğini bilmemek ve neden olduğunu anlayamamak.”

Avukat Deniz Akbıyık, daha sonra yaptığı paylaşımda operatörü olan Vodafone’a ulaşmaya çalıştığını ancak yetkili isimlerle bu konuda görüşemediğini belirtti. 

Sorunu resmi yollarla çözmeye çalışan Akbıyık, son olarak çareyi sosyal medyada bulduğunu belirtti. Neredeyse bütün operatör kullanıcılarının aynı durumdan muzdarip olduğunu belirten Akbıyık, sorunun ‘müşterinin aydınlatılmaması’ olduğunu dile getirdi.

“Özellikle Türkiye’de birçok vatandaşın son iki aydır operatör fark etmeksizin internet kullanımı ile alakalı sorun yaşadığını görmüş olduk.”

Paylaşımının 3 milyon üzerinde etkileşim almasının aslında çok önemli odluğunu belirten Akbıyık, ‘Özellikle Türkiye’de birçok vatandaşın son iki aydır operatör fark etmeksizin internet kullanımı ile alakalı sorun yaşadığını görmüş olduk.’ dedi. 

Öte yandan operatörüyle iletişime geçen Akbıyık, sorunun eski ve yeni tarife arasındaki farktan dolayı oluştuğunu öğrendiğini belirtti. ‘İlerleyen zamanlarda sorunun çözülmesini bekliyorum.’

“Ücretlerini değiştirmek istemeyen operatörler, içerikleri değiştirmiş olabilirler.”

Yaşadığı sorunun nedenini yorumlayan Avukat Deniz Akbıyık, şu ifadeleri kullandı:

‘Yaşadığım sorunun nedenini yorumlayacak olursam, Türkiye’de yaşanılan enflasyon nedeniyle internet paketlerinin ücretlerini değiştirmek istemeyen operatörler, içerikleri değiştirmiş olabilirler ve böylece hızlıca tükeniyor olabilir. Bunun dışında ise yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları da Türkiye’ye geldiklerinde internet paketlerinin tükettiklerini söylediler.’

Peki bu konuda neler yapabilirsiniz?

Eğer ‘internet paketim çok hızlı tükeniyor’ diye düşünüyorsanı aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;

  • Öncelikle kendi operatörünüze şikayet oluşturmalısınız,

  • Sorun çözümlenmezse e-devlet üzerinden btk şikayeti oluşturmalısınız.

  • Yine bir çözüm bulunmadığı veya gerekli, inandırıcı, somut açıklamalar ile aydınlatılmadığınız takdirde tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx