Hem suçlu hem güçlü: Ters şeritte yayaya çarpıp bağırdı

Görüntülerin adresi İstanbul… Aynı zamanda yayıncılık da yapan motor sürücüsü ters yöne girdiği anda bir yayaya çarpmaktan son andaki freniyle kurtuldu. Ezilmekten son anda kurtulan yaşlı çift motor sürücüsüne tepki gösterdi.

Yakup Sevgen isimli motor sürücüsü ve yayıncının kameralarına yansıyan o anlar sosyal medyada paylaşıldı. Aynı zamanda konuya ilişkin bir açıklama da yayınlayan Sevgen şunları söyledi:

Yaşanan olayla ilgili, “Yaşlı adamın eşi bağırmasaydı onların ellerinden öperdim.” diyen motor sürücüsü, daha sonrasından olaya sert tavırla dahil olan servisçiyle tartıştı. Motorcunun servis şoförüyle olan tartışmasını çarpmak üzere olduğu vatandaş durdurdu.

Motorcunun ters yönden gittiği için kusurlu taraf olduğunu söyleyen vatandaşlar paylaşıma yorum yaparak tepki gösterdi.

Olayın medyaya yansıması sonrası Aykırı’ya açıklama yapan sürücü şunları söyledi:

“İlk başta bu tatsız olayın yaşanmasını ben de istemezdim. Yaptığım açıklamada söylediğim gibi kamera arkası olayları bilmeden kimse önyargılı davranmasın. Videonun ilk başlangıcında duyduğunuz küfür kimsenin şahsına edilen küfür değil, o anlık telaş ve refleksten ağzımdan çıkan kelime, olayın şokunda olduğum için ve minibüs şoförü uygunsuz şekilde olaya atlayıp boş yapma diye olaya müdahale ettiği için bir anda sinir patlaması yaşadım.

Ters yönde olduğum doğrudur, minibüs şoförü 4’lü yakıp herhangi bir uyarıda bulunmadığı ve siparişi aldığım restoranın mobbing baskı uyguladığı için hızlı şekilde ilerlemem gerekiyordu. Olay esnasında hızım 30 km ile seyir halindeydim. Amcayı fark ettiğimde direkt acil frenleme yaparak durdum. Amca farkına varıp özür dilerken teyzemizin bağırıp olayı daha çok gergin halle getirmesi daha tepkiye yol açtı.

Tekrardan diyorum olayın kamera arkası ve kesip atmadığı kamera görüntüleri mevcut, kesinlikle olayı bilmeden yargı yapmayın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx