Fransa, iPhone 12’nin Radyasyon Seviyesini Gideren Yazılım Güncellemesini Onayladı

Fransa, iPhone 12 cihazlarının yüksek düzeyde radyasyon yaydığını tespit etmiş ve iPhone 12 akıllı telefonların satışını yasaklamıştı. Şimdi ise Reuters, ülkenin artık iPhone 12 cihazların radyasyon seviyesini düşüren önerilen bir yazılım güncellemesini onayladığını paylaştı.

iPhone 12 artık oldukça eski bir cihaz ve artık Apple’ın web sitesinde yeni olarak satılmıyor, ancak birçok satıcı hala onu ikinci el olarak satıyor. Fransa’nın yasağı ise tabii ki bu tür satışları etkiledi. Bu ayın başlarında Fransa radyasyon seviyeleriyle ilgili endişelerini dile getirdiğinde Apple, cihazının radyasyon seviyelerinin güvenli olduğundan emin olmak için çok sayıda uluslararası standart testinden geçtiğini savundu.

Eylül ortasında Apple, hükümetin endişelerini gidermek amacıyla Fransa’daki kullanıcılar için bir yazılım güncellemesi yayınlayacağını belirten bir açıklama yaptı. Fransa, duyuruyu memnuniyetle karşıladığını ve güncelleme yayınlandıktan sonra telefonun satışına izin vereceğini söyledi.

Öte yandan, güncellemenin yalnızca Fransız kullanıcılara sunulup sunulmayacağı belli değil. Diğer birçok Avrupa ülkesi de bulgularla ilgili endişelerini dile getirdi ancak hiçbiri şirkete Fransa kadar sert müdahale etmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx