Emirates, Nesli Tükenmekte Olan Türlere Dikkat Çeken Yeni Vahşi Yaşam Seyahat Kitlerini Tasarladı

Uçaklarda yer alan yeni seyahat kitleri, dünya genelinde uzun mesafeli seyahatlar yapan Emirates Premium Ekonomi ve Ekonomi Sınıfı yolcularına hediye edilecek. Seyahat kitleri, gezegende nesli en çok tehlike altında olan sekiz türü vurgulamak için United for Wildlife ile birlikte tasarlandı.

Vahşi yaşam ve habitatları korumak, Emirates Çevresel Sürdürülebilirlik Çerçevesi’nin temel unsur olarak öne çıkıyor. Yeni seyahat kitinin çeşitliliği, Emirates’in United for Wildlife ile uzun süredir devam eden ortaklığını, nesli tükenmekte olan türler hakkında farkındalık yaratma ve vahşi hayvanlar ile ürünlerinin yasa dışı ticaretinin önlenmesi konusundaki kararlılığını vurgulayacak.Seyahat kitindeki el çantalarında ve kitap ayraçlarında yer alan yeşil deniz kaplumbağası, Afrika fili, mavi Amerika papağanı, goril, çekiç başlı köpekbalığı, aslan, karıncayiyen ve siyah gergedan, dünyada ticareti en çok yapılan canlılar arasında bulunuyor.

United for Wildlife, sorunun büyüklüğünü vurgulayan birkaç etkili istatistik paylaştı. Örneğin, dünya çapında her gün 100 filin kaçak olarak avlanıldığı ve bu durumun, mevcut kaçak avlanma oranlarıyla devam etmesi halinde fillerin 2025 yılına kadar vahşi doğada neslinin tükenebileceği anlamına geleceği belirtildi. Ayrıca 20. yüzyılın başında 500.000 gergedan bulunurken, şu anda vahşi doğada yalnızca 30.000 gergedan kaldığı ve karıncayiyenlerin dünyada en çok yasa dışı ticareti yapılan memeliler arasında yer aldığı da ifade edildi.

United for Wildlife Eş Başkanı David Fein yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yasa dışı vahşi hayvan ticareti, dünya çapında birçok simgesel türün endişe verici bir hızla yok olmasına neden olan uluslararası organize bir suçtur. Havayolları ve diğer ulaşım operatörlerinin, kaçakçıların tedarik zincirlerini bozmada büyük bir rolü var. Emirates, bu küresel tehditle mücadelede sürekli olarak liderlik ve kararlılık gösterdi. Emirates’in yeni seyahat kitlerini uçaklarında görmekten büyük mutluluk duyuyor; yolcuların bunları bilgilendirici ve ilham verici bulacağını umuyoruz.”

United for Wildlife Transport Taskforce’un üyesi olan Emirates, yasa dışı vahşi hayvan kaçakçılığı ve sömürgeciliğine karşı mücadelede aktif olarak yer alıyor.Emirates, vahşi hayvan ve ürünlerinin yasa dışı ticaretine karşı sıfır tolerans gösteriyor. Ayrıca kargo birimi Emirates SkyCargo da fil, gergedan, aslan ve kaplan avına tamamen yasak getirmişti. Haziran 2023’te ise Emirates, IATA Çevresel Değerlendirme (IEnvA) Birinci Aşama ve IEnvA Yasadışı Vahşi Hayvan Ticareti modülü sertifikalarını alarak çevresel açıdan sorumlu uygulamalara olan bağlılığını güçlendirdi.

Yeniden kullanılabilir ve yıkanabilir kraft kâğıttan yapılan yeni Emirates vahşi yaşam seyahat kiti çantalarında, üzerinde toksik olmayan soya bazlı mürekkeple özel olarak basılmış hayvan figürleri bulunuyor. İçerikler, işlenmemiş plastik kullanımını azaltan malzemelerden yapılmış çeşitli dayanıklı seyahat malzemeleri barındırıyor. Diş fırçası, buğday samanı ve plastik kombinasyonundan; çoraplar ve uyku bandı ise geri dönüştürülmüş plastikten (rPET) yapılıyor. Ayrıca Emirates, yolculardan gelen yoğun talep üzerine kulak tıkaçlarını da yıl sonunda seyahat kitlerine geri getirecek.

Emirates Hakkında: 

Emirates, dünyayı global merkezi olan Dubai aracılığıyla birbirine bağlayan, dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biridir. Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Modern, verimli ve rahat uçaklarıyla 1987 yılından beri Türkiye’deki yolcularını Dubai üzerinden dünyaya bağlıyor. Emirates, ikonik çift katlı süperjumbo Airbus A380 ve Boeing 777 – 300ER uçakları ile İstanbul Havalimanı’ndan haftada toplam 21 sefer gerçekleştiriyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx