Balinaları Agresif Biriktiriyor: Bu Altcoin İçin Sinyaller Yandı!

Ethereum’un büyük cüzdan yatırımcıları, altcoin üzerinde yükseliş görünümüne sahip. ETH balinaları geçtiğimiz yıl sürekli olarak tokeni varlıklarına ekledi. Ethereum fiyatı psikolojik bariyeri 2.000 dolardan aştı ve üzerinde kalmayı başarıyor. Popüler kripto analisti Ali Martinez, artan alım baskısının yükseliş için güçlü bir sinyal olduğunu söylüyor.

Ethereum balinaları biriktiriyor, ETH için sinyaller yandı!

Ethereum’un en büyük 200 cüzdanı 132,1 milyar dolar değerinde toplam 62,76 ETH biriktirdi. Santiment verilerine göre, balina cüzdanı varlıkları 21 Kasım 2022’den bu yana %30,3 arttı. Bu büyük cüzdan yatırımcılarının varlıkları, altcoin’in dolaşımdaki arzının %52’sini temsil ediyor. Bu nedenle balina cüzdanı faaliyetinin varlığın fiyatı üzerinde doğrudan bir etkisi olması muhtemel. 21 Kasım’da oluşturulan 94.700 yeni Ethereum cüzdanı, Temmuz 2023’ten bu yana görülen en büyük artışa işaret ediyor. Ayrıca, altcoin fiyat artışı anlatısını destekliyor.

ETH balina birikimi

On-chain analitik platformu Glassnode verileri, son dokuz ayda ilk kez büyük cüzdan adreslerinin ETH’yi istikrarlı bir şekilde biriktirdiğini ortaya koyuyor. Bu nedenle dokuz aylık birikim çılgınlığının altcoin fiyat artış trendini güçlendirmesi muhtemel. Çünkü bu, balinaların artan alım baskısını temsil ediyor. Aşağıdaki Glassnode grafiği, hem balina adres sayısının hem de 10.000 ETH’den fazla bakiyesi olan adreslerin 14 Kasım’dan bu yana bir artış kaydettiğini gösteriyor.

Ethereum balina adres sayısı ve fiyatı

Altcoin, 4,9 milyon ETH cüzdan adresinin 41,35 milyon ETH topladığı 1.899 dolar ile 2.052 dolar arasındaki önemli bir direnç bölgesini geçti. Bu yazı sırasında ETH fiyatı 2.076 dolardı. Analistlere göre ETH, 2.141 ila 2.505 dolar arasındaki bölgede minimum dirençle karşı karşıya. Ayrıca ETH, 1.899 ila 2.052 dolar bölgesinde güçlü bir destek buluyor. Bu nedenle büyük cüzdan yatırımcılarından gelen tutarlı talebin, altcoin’i yeni yılın en yüksek seviyelerine taşıması mümkün.

Küresel Para Girişi/Çıkışı

Balina birikimi altcoin için sinyal mi?

Kripto analisti Ali Martinez de balinalarını büyük miktardaki token birikime dikkat çekiyor. Analist, balinaların dokuz aydan bu yana ilk kez dokuz gün üst üste istikrarlı bir ETH biriktirme çılgınlığı içinde olduğunu belirtiyor. Bu yüzden analist, artan alım baskısının altcoin fiyatındaki yükseliş için güçlü bir sinyal olduğunu söylüyor.

Bu arada ETH son 24 saat içinde %1,22 düşüşle yazı sırasında 2.076 dolara geriledi. 24 Kasım’da boğalar Ethereum’un fiyatını düşmeden önce 2.134 dolara kadar yükseltti. Analistlere göre, bu seviyeyi aşarsa altcoin, 2.200 dolara doğru bir yürüyüşe başlayabilir. Hatta, bu hamlenin 3.400 dolara yükselmek için kapıyı açması muhtemel. Ancak, bu iyimser görünüm, fiyatın kritik destek seviyesi olan 1.900 doların altına düşmesi halinde yakın vadede anlamsız hale gelecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx