Analist Uyardı: Bu 2 Kripto Para İçin ‘Satış’ Sinyali Yandı!

Kripto para piyasası son zamanlarda çalkantılı bir dönemden geçerek birçok yatırımcıyı belirsizliğe sürükledi. Bu kargaşanın ortasında çoğu kripto para, RSI değerlerine göre aşırı alım durumlarından hızla daha nötr ve hatta aşırı satım pozisyonlarına geçti. Bununla birlikte, bazı varlıklar önemli kazançlar elde ederek trendi değiştirmeyi başardı. Kripto analisti Aneena Alex, CoinGlass’ın verilerinden iki token için satış sinyali tespit etti. Analist, aşırı alım yapan kripto paraların eninde sonunda geri çekileceğini belirtiyor.

Sinyal yeren ilk sıradaki kripto para: Tellor (TRB)

Tellor (TRB), Blockchain tabanlı bir oracle ağı ve bu alanda Chainlink’in (LINK) güçlü bir rakibi. TRB, son zamanlarda olağanüstü bir fiyat artışı sergiledi. Token fiyatı, 42,73 dolar gibi düşük bir seviyeden 141,72 dolar gibi yüksek bir seviyeye çıktı. Dahası, bunu bir hafta içinde gerçekleştirdi. Böylece, değerinde yaklaşık %200’lük bir artış kaydetti. Bu keskin yükseliş, 24 saatlik RSI değerini 79,88’e yükseltti. Ayrıca, daha da belirgin bir şekilde dört saatlik RSI değerini 80,54’e çıkardı. Bu da tokenin aşırı alım senaryosuna işaret etti.

Kripto piyasası günlük RSI ısı haritası, TRB. Kaynak: CoinGlass

Ayrıca TRB, son 24 saatte %27’lik önemli fiyat artışı daha yaşadı. Böylece, tokenin mevcut fiyatı 142,66 dolara ulaştı. Bunun yanında 30 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) olan 76,48 doların çok üzerine çıkmış oldu. Daha ılımlı bir haftalık RSI değeri olan 60,35’e rağmen, kısa vadeli göstergeler Tellor’un bir fiyat düzeltmesi yaşayabileceğini gösteriyor. Çünkü traderların bu kadar hızlı kazançların ardından bir geri çekilme bekleyerek kâr almaya başlaması muhtemel.

Diğer satış sinyali veren token: Frontier (FRONT)

Frontier (FRONT), 24 saatlik RSI 74,66’da duruyor. Dört saatlik RSI ise hafifçe 72,83’e yükselerek benzer bir tablo sunuyor. Saatlik RSI seviyesi 71,82 bile azalmayan sürekli alım baskısını yansıtıyor. Ayrıca, son gün fiyatında %30’luk bir artışa yol açarak şu anda 1,72 dolar değerinde.

Kripto piyasası günlük RSI ısı haritası, ÖN. Kaynak: CoinGlass

Bir haftalık RSI 58,35’te normal işlem koşullarına kıyasla daha az yoğun. Ancak yine de yüksek bir ivme gösteriyor. Ayrıca, FRONT’un da zirveye yaklaşıyor olabileceğine işaret ediyor.

Yatırımcılar dikkatli olmalı!

Hem TRB hem de FRONT kısa bir süre içinde yüksek RSI değerleriyle birlikte önemli fiyat artışları gösterdiğinden, temkinli yatırımcılar pozisyonlarını yeniden değerlendirmek ve düzeltici bir aşama başlamadan önce potansiyel olarak kar almak için bu anı en uygun an olarak değerlendirebilir. Bu yüzden, tatırımcıların piyasa sinyallerini yakından takip etmeleri gerekiyor. Ayrıca, kripto para fiyatlarını etkileme potansiyeli olan daha geniş ekonomik göstergeleri de izlemeleri faydalarına olur.

Makaledeki görüşler ve tavsiyeler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx