Ulusal voleybolcu Efe Bayram, Cisterna’ya transfer oldu

A Ulusal Voleybol Ekibi’nin genç yıldızı Efe Bayram, İtalya kadrolarından Top Volley Cisterna’ya transfer oldu. İtalyanların “yakışıklı ve yetenekli” diye bahsettiği 20 yaşındaki smaçör Efe Bayram, transfer sonrası birinci açıklamalarını yaptı.

Geçtiğimiz dönem Efeler Ligi’nde Halkbank forması giyen ulusal voleybolcu Efe Bayram, İtalya takımlarından Top Volley Cisterna ile 1+1 yıllık mukavele imzaladı.

Türk voleybolunun yükselen yıldızları ortasında gösterilen ve geçen dönem Halkbank formasıyla 257 sayı kaydeden 20 yaşındaki smaçör Efe Bayram, transfer sonrası İtalya basınına açıklamalar yaptı. Corriere dello Sport’ta yer alan haberde, Efe Bayram’ın Türk voleybolunun umut vadeden en değerli yetenekleri ortasında olduğu belirtildi. ‘Yakışıklı ve âlâ yetiştirilmiş’ tariflerinin yapıldığı haberde, Efe Bayram’ın yeteneklerinden bahsedildi.

EFE BAYRAM: “TEKLİF GELDİĞİNDE…”

Cisterna’yı seçme sebebini anlatan Efe Bayram, “Bu kulübü seçmeme neden olan çok şey var. Cisterna’nın büyük bir voleybol geçmişi var. Çocukluğumdan beri biliyorum. Bu fırsat geldiğinde bir an tereddüt etmeden evet dedim” tabirlerini kullandı.

Voleybola başladığından beri İtalya’da oynama hayali kurduğunu söyleyen Efe Bayram, “Kesinlikle dünyanın en güçlü ligi ve artık orada oynayacağım. Bana büyük bir motivasyon sağlıyor” dedi.

Genç yaşına karşın değerli isimlerle birlikte oynadığının altını çizen Efe Bayram, “Sahip olduğum her şeyi vereceğim. Her gün kendimi geliştirmek için uğraşacağım. Baranowicz ile birlikte oynadım. Beni çok uygun tanıyor. Bu benim için güzel bir şey ve onunla tekrar tıpkı grupta olacağım için memnunum. Ligin olabildiğince süratli başlamasını istiyorum” formunda konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.