Tesla, Türkiye’de birinci süratli şarj istasyonu kuracağı ili açıkladı

Bolu’da, Avrupa’nın en büyük otoyol üzeri alışveriş tesisi Highway, Türkiye’de bir prensip konut sahipliği yapıyor.

Elon Musk’ın CEO’su olduğu, dünyanın elektrikli araba devi Tesla firmasının Türkiye’deki birinci ve tek Supercharger noktası, HighWay Outlet’te yerini alıyor.

Tesla marka araçlar için 8 adet şarj ünitesinin hizmet vereceği süratli şarj noktasında tıpkı anda 8 araç şarj olabilecek.

Türkiye’de birinci olarak 12 noktada kurulacak olan Tesla şarj istasyonlarının birincisi Avrupa’nın en büyük otoyol üzeri alışveriş merkezi HighWay’de konumlandırılacak.

Otoyol üzerindeki bir dinlenme tesisinde kurulumuna başlanan Hızlı Şarj İstasyonları vatandaşlar tarafından toplumsal medyada paylaşıldı.

Paylaşılan imajlarda, Tesla’nın araçları çok süratli bir formda şarj edebilen ”Supercharger” istasyonlarının kurulmak üzere koliler içerisinde olduğu görüldü.

Bu istasyonların İstanbul, Bursa, Balıkesir, İzmir, Aydın, Antalya, Konya, Ankara ve Bolu’da kurulmasının planlandığı görülüyor. Şirketin dünyada 35 binden fazla süratli şarj noktası bulunuyor ve bu noktalardan 250 kW’a kadar süratli şarj imkânı sunuluyor. Böylelikle Tesla markalı elektrikli araçlar 15 dakika içerisinde 200 km menzil güç elde edebiliyor.

KAYNAK: İHA, HABER7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.