Sürpriz iddia! Rıdvan Dilmen ve Fırat Aydınus…

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, televizyon kanalı değiştiriyor. Geçtiğimiz dönemi TRT Spor’da geçiren Dilmen, Acun Ilıcalı’nın kanalına transfer oluyor.

RIDVAN DİLMEN’İN YENİ ADRESİ TV 8.5

Rıdvan Dilmen, eski hakem Fırat Aydınus ile birlikte Acun Ilıcalı’nın kanalı Tv 8.5’a geçiyor. Spor programı atağına geçen Ilıcalı, bu iki ismi takıma katarak döneme tesirli bir giriş yapacak.

Eski MHK tarafından liste dışı bırakılan lakin tekrar hakemliğe geri dönen Fırat Aydınus, Muhteşem Lig’in son hafta maçı olan Karagümrük – Alanyaspor maçıyla hakemlik mesleğini sonlandırmıştı. 48 yaşındaki eski hakem televizyon ekranlarına transfer olmaya hazırlanıyor.

LİSTE DIŞI KALDI, 85 GÜN SONRA DÖNDÜ

Fırat Aydınus, geçen dönemin ortasında Ferhat Gündoğdu başkanlığındaki Merkez Hakem Konseyi tarafından gerçekleştirilen hakem operasyonunda liste dışı bırakılan isimlerden biriydi. Aydınus, MHK tarafından misyondan alındıktan 85 gün sonra vazifeye geri döndü ve 22 Mayıs 2022 tarihinde yönettiği Fatih Karagümrük – Alanyaspor maçının akabinde hakemlik mesleğini noktaladı.

“FIRAT HOCAM KEŞKE BİZİM KANALIMIZDA ÇALIŞSA”

Futbol dünyası ile çok yakın bağlantıları olan bunun yanı sıra futbol sevgisini Championship grubu Hull City’i alarak üst bir düzeye taşıyan ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı geçtiğimiz günlerde eski hakem Fırat Aydınus ile bir ortaya geldi. Ilıcalı, toplumsal medya hesabından Aydınus ile berebar çekilmiş fotoğrafını paylaşırken, “Fırat Hocam keşke bizim kanalımızda çalışsa” tabirlerini kullandı.

AYDINUS, DİLMEN, KOSOVA…

Acun Ilıcalı’nın bu paylaşımının akabinde ise bomba bir sav geldi. Bilhassa toplumsal medyada yer alan haberlere nazaran, Fırat Aydınus, Rıdvan Dilmen ve Murat Kosova, Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV 8.5′ kanalında program yapacak.

RIDVAN DİLMEN DÖNEMİ TRT’DE GEÇİRDİ

Rıdvan Dilmen, geride kalan Harika Lig dönemini TRT Spor’da yayınlanan Yüzde 100 Futbol programında yorumlamıştı. Dönem içinde birtakım programlara katılmayan Rıdvan Dilmen’in TRT ile sorun yaşadığı ve programdan ayrılacağı tez edilmiş fakat Dilmen dönemi TRT’de tamamlamıştı.

DİLMEN VE KOSOVA ESKİ PARTNER

Rıdvan Dilmen ile sunucu Murat Kosova ortasındaki birliktelik ise eskiye dayanıyor. Dilmen ve Kosova, Yüzde Yüz Futbol programının NTV ekranlarında yayınlanan birinci periyodunda birlikte ekrana çıkmışlar ve uzun mühlet boyunca ikili olarak programa devam etmişlerdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.