Selvi: Erdoğan, Mehmet Şimşek ile görüştü, olumlu geçtiği söyleniyor

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cuma günü Meclis’te yemin ettikten sonra yeni kabineyi kuracağını söyledi. 16 bakanın milletvekili seçildiğini hatırlatan Selvi, “Yemin etmeden önce bakanlık görevinden ayrılmaları gerekiyor. Eğer yeniden bakan olarak atanırlarsa o zaman milletvekilliğinden istifa edecekler” diye belirtti.

‘MEHMET ŞİMŞEK EKONOMİ YÖNETİMİNİ ÜSTLENECEK Mİ?’

Erdoğan’ın önceki gece eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’le görüştüğünü belirten Selvi’nin yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Erdoğan ekonomide yeni bir ekip kuracak mı? Daha açık bir şekilde soracak olursak Mehmet Şimşek ekonomi yönetimini üstlenecek mi?

Bu kabinede en çok merak edilen konu bu olacak. Çünkü seçimlerde Erdoğan’ı en çok zorlayan ekonomi oldu. Sinan Oğan’ın destek vermesinin koşullarından biri olarak da faiz başta olmak üzere ekonomide piyasalara uyumlu politikaların uygulanacağı vurgulanmıştı.

Mehmet Şimşek, uluslararası piyasalarda kredisi yüksek bir isim olmanın ötesinde mevcut ekonomi politikalarından da ayrışan bir isim. Seçimlerin ardından Mehmet Şimşek’in kutlamak için tweet atması ilgi çekmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan dün gece Mehmet Şimşek’le görüştü. Görüşmenin olumlu geçtiği söyleniyor. Yeni dönemde Mehmet Şimşek ekonomiyi üstlenirse Lütfü Elvan ile Cevdet Yılmaz’ın da içinde yer alacağı bir takım oyununun kurulacağı söyleniyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın ayrılabileceği söyleniyor. Kabinede ayrıca bir AFET Bakanlığı olacak.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir