Murat Bardakçı’dan Feyza Altun’a: “Böyleleri, İstiklâl Mahkemeleri’ne Bile Rahmet Okuturlar!”

Habertürk yazarı Murat Bardakçı, Feyza Altun’un sosyal medya hesabından birkaç gün önce, ünlüler ile ilgili yaptığı paylaşımı hedef alarak bugün ‘Postallı Demokratlar’ başlıklı bir yazı paylaştı. Aynı zamanda Muharrem İnce’ye ve 6’lı masadan ayrıldığı dönemde Merak Akşener’e gelen tepkilere de dikkat çekerek sert yorumlarda bulunan Murat Bardakçı’nın yazısının detayları için?

CHP’ye yakınlığıyla tanınan, aynı zamanda yazarlık yapan ve birçok ünlü ismin avukatı Feyza Altun’un paylaşımları özellikle son dönemlerde yoğun ilgi topluyor.

Feyza Altun birkaç gün önce, büyük kitleleri etkileme potansiyeline sahip ünlü isimlerin seçim sürecinde sessiz kalmasını eleştirerek, sosyal medya hesabından “Bugün konuşmayan susan o ünlüler korkaklığınızı unutmayacağız. Sonra yalandan sevinmeyin. Tek tek gelip ‘O gün neredeydiniz?’ diye hesap soracağız!” paylaşımında bulunmuştu.

Tarihçi ve yazar Murat Bardakçı, bugün başlıca Feyza Altun’un bu paylaşımını hedef alarak, “Postallı Demokratlar” başlıklı bir yazı paylaştı.

Oldukça sert ifadelere sahip yazısınaysa Feyza Altun’u işaret ettiği, “Hanımefendi sosyal medyada esmiş, gürlemiş” sözleriyle başladı.

Hanımefendi sosyal medyada esmiş, gürlemiş, iktidarın aleyhinde söz etmeyen ünlülerin “korkak olduklarını” söylemiş, “Korkaklığınızı unutmayacağız. Sonra yalandan sevinmeyin” demiş ve “Tek tek gelip o gün neredeydiniz diye hesap soracağız” tehdidini savurmuş… 

Siyaset konusunda suskun kalan birçok ünlü şahsiyet bu uyarının ardından başlarına geleceklerden nasıl korkmaya başlamış ve istikballerini düşünüp nasıl tir tir titremişlerdir, kimbilir! 

Öyle fanatik ve cahil bir partiliye değil, hukukçu bir hanıma ait olan ve açıkça “Korkak herifler, çok yakında geliyoruz, hesap soracağız, vay hâlinize!” diyen bu mesaj, Türkiye’deki demokrat ve özgürlükçü kesimin nasıl “postallı” hâle geldiğinin son ve mükemmel örneğidir!

Ardından, “Meral Akşener’e Altılı Masa’dan ayrılmasının ardından yağdırılan hakaretleri ve cumhurbaşkanlığına adaylığını koyan Muharrem İnce için söylenenleri düşünün!” hatırlatmasında bulunan Bardakçı, yazısını bu ağır ve sert cümlelerle bitirdi:

Daha iktidar olmadan etrafa tehditler yağdırıp “Şirketlerini ellerinden alacağız” diye ceberutluklarını pervasızca âşikâr eden politikacılar ile “Hesap soracağız!” çığlıkları atan Amazon kaçkını hatunların bir de iktidara gelip güce kavuştuklarını düşünün… 

Böyleleri, İstiklâl Mahkemeleri’ne bile rahmet okuturlar!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir