Mircea Lucescu: ‘Bazı kartlardan şad değilim’

Dinamo Kiev teknik yöneticisi Mircea Lucescu, Fenerbahçe’yi konuk ettikleri maç sonrası konuştu.

Maçın kendileri açısından kolay bir ortamda oynanmadığını hatırlatarak kelama başlayan Lucescu, “Bizim için kolay bir durum değildi. Maç içerisinde birtakım kartlardan şad değilim ancak dönemin birinci maçı, genel olarak durumdan mutluyum diyebilirim.” diye konuştu.

Takım olarak daha âlâ düzeye çıkacaklarına inandığını belirten Rumen hoca, “Ukrayna’ya bu durumda kim gidip oynamak isteyebilir ki? Yakın vakitte potansiyelimizi göreceğiz ve daha düzgün olacağımızı söyleyebilirim. Daha fazla taraftar bekliyordum bugün. Çok sayıda Ukraynalı ve Türk taraftar vardı uygun bir atmosfer yarattılar.” kelamlarını kullandı.

Jorge Jesus’la ilgili gelen soruları yorumlamayı reddeden Lucescu, kendi kadrosuyla ilgili gelen soruları cevaplamak istediğini belirtti.

Takımda yalnızca 20 oyuncuları olduğunu hatırlatan tecrübeli teknik adam, “Takımımın yüksek bir potansiyeli var. Değişiklikler için uzuns üre bekledim. Risk almamanın bu durumda daha güzel olduğunu düşündüm, bu nedenle bekledim. Yalnızca 20 oyuncumuz var, rakibimize nazaran bu bahiste dezavantajımız var.” açıklamasını yaptı.

Lucescu son olarak ise savunmada yaşanan kritik yanlışlarla ilgili “Savunmada bu düzeyde kusurlar yapılabilir, olağan karşılama lazım” diyerek açıklamalarını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.