Milas-Söke ortasında orman yangını

Muğla’nın Milas ilçesi ile Aydın’ın Söke ilçesi ortasındaki karayolu kenarında zeytinlik alanda başlayan yangın ormana sıçradı. Yangına müdahale çalışmaları sürüyor.

Muğla’nın Milas ilçesi ile Aydın’ın Söke ilçesi ortasındaki Karacabel Tüneli yakınlarındaki zeytinlik yerde bugün öğlen saatlerinde başlayan yangın rüzgarın tesiri ile süratle büyüdü.

Yoldan geçen vatandaşlarla Bafa Köyü’ndeki vatandaşların müdahale ettiği yangına daha sonra Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye grupları ile Orman Bölge Müdürlüğü’ne ilişkin arazözler müdahale etti.

Yangına üç uçak, üç helikopter, 26 arazöz, 10 su tankeri ve yaklaşık 80 orman çalışanının müdahale ettiği, yangının süratle büyüdüğü belirtildi.

İlk belirlemelere nazaran 4 hektarlık alanın ziyan gördüğü yangın ile ilgili Söke, Karpuzlu, Milas, Bodrum ve Yatağan’dan takımların söndürme çalışmaları için bölgeye sevk edildiği belirtildi. Jandarma karayolunda tedbir alırken yangına çok sayıda sivil vatandaşında müdahale için traktörler ve kamyonlarla yangın bölgesine ulaştığı açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.