MESAM’a ‘Kayyum’ talebi!

Türkiye’nin en büyük sanatçı meslek birliği olan MESAM’a Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan kayyum atanması talep edildi. MESAM lideri Recep Ergül, yıllarca kayyum mağduriyeti yapanların kayyum talebinde bulunduğunu belirterek, “Başımız dik alnımız açık. Hiçbir halde yanlışımız kelam konusu değil” dedi. Ergül bakanlıktan yazılı olarak kuruma teftiş konseyi göndermesini istedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na MESAM’a kayyum atanması talep edildi. Kayyum talebinde idare heyeti üyelerinin el çektirilerek bakanlıkça idareye bağımsız bir heyet atanmasını ve sorumlular hakkında cürüm duyurusunda bulunması istendi. Kayyum atanmasının nedeni olarak ise işçi maaşları ve telif ödemelerinin yapıldığı bankadan alınan promosyon bedellerinin, 65 yaş üstü, engelli ve muhtaçlık sahibi üyelere dağıtılması olarak gösterildiği öğrenildi.

KAYYUM İSTEYEN ARİF SAĞ’IN AVUKATI SAVI

MESAM Lideri Recep Ergül, geçmiş idarelerde Haysiyet Şurası Başkanlığı yapan ve eski lider Arif Sağ’ın avukatı da olan Hüseyin Aslan’ın, kayyum talebini yapan kişi olduğunu öğrendiklerini söyledi. Ergül, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na yazılı olarak başvurduklarını ve bakanlıktan kontrol yapması için teftiş konseyi göndermesini istediklerini kaydetti.

“EN ŞEFFAF YÖNETİMİZ”

Kayyuma karşı olan ve yıllarca kayyum mağduriyeti yapanların MESAM’ın huzurunu bozmak için adeta bakanlığa yalvardığını belirten MESAM Lideri Recep Ergül, “On üç yıldır MESAM’ı yönetmiş ve kaybetmiş kimi şahısların bunu içlerine sindirememesi ile ilgili bir durum kelam konusu. MESAM tarihinin en adil en şeffaf idaresinin vazifeden alınıp yerine kayyum atanmasını istiyorlar. Başımız dik alnımız açık. Hiçbir biçimde yanlışımız kelam konusu değil” dedi.

MİLYONLUK PROMOSYON BEDELİ ÜYELERE DAĞITILDI

Kayyum atanması için Kültür ve Turizm Bakanlığına başvurma münasebetlerinin üyelere ödenen bin TL sponsorluk bedeli olduğunu belirten Recep Ergül, “Önceki idare, işçi maaşlarının banka üzerinden ödenmesi yahut telif fiyatlarının banka üzerinden ödenmesi karşılığında 2 milyon TL üzere bir promosyon bedelini, daha çok yurtdışı harcamalarında kullanmış. Bizim yurtdışı harcamalarımız yok denecek kadar az. Milyonları tutan yurtdışı harcamalarını biz zoom üzerinden yaparak tasarruf ettiğimiz her kuruşu üyelerimizle paylaşıyoruz” dedi.

“BİZİ LAKİN MESAM ÜYELERİ GÖNDERİR”

Kültür ve Turizm Bakanlığına yazılı olarak Teftiş Şurası göndermesini istediklerini belirten Recep Ergül, “Herhangi bir kusurumuz yahut suistimal görülürse, misyondan alınmadan biz istifa ederiz. Bizi üyelerimiz seçti, misyondan alacak olanlar da tekrar onlardır” dedi.

MESAM’DA ISLAHATLAR YAPTIK

30 Haziran 2021’de 980 oyun 906’sını alarak idareye geldiğini belirten Ergül, “Neden bizi rahat bırakmıyor, çalışmalarımızı engellemeye çalışıyorsunuz. On bir ayda MESAM’da ıslahatlar yaptık, en huzurlu meslek birliği haline getirdik. Kurum bizim devrimizde altın çağını yaşıyor. Neden Rahatsız oluyorsunuz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.