İstanbul Havalimanı, TIACA’nın vekil üyesi oldu

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA’dan yapılan açıklamaya nazaran, bölgenin en kıymetli global aktarma merkezi olma pozisyonunu, altyapısı, teknolojisi ve sunduğu üst seviye seyahat tecrübesiyle güçlendiren İstanbul Havalimanı, TIACA üyeliğini bir üst düzeye taşıdı.

İstanbul Havalimanı, 3 saatlik uçuş arası içinde Türk Hava Yolları ve Turkish Cargo’nun değerli hissesiyle 120 ülke, 60 başşehir ve 130 destinasyona ulaşım imkanı sunuyor, hava kargo için firmalara doğal bir avantaj sağlıyor.

Coğrafik avantajının yanı sıra altyapı ve hizmet kalitesiyle de kargo nakliyatı için yüksek operasyonel verimlilik sağlayan havalimanı, kargo uçaklarının kısa müddette park konumuna gelebilmesi, apron üzerindeki 3 farklı tünelle terminal ve yolcu yürüyüş yollarının yakınına park edilen uçaklardan çarçabuk taşıma yapılabilmesi, antrepo önlerindeki uçak park alanları, 29’dan fazla geniş gövdeli kargo uçağının birebir anda park durumu alabilmesi üzere özelliklerle öne çıkıyor.

Tüm bu imkanlarla memleketler arası alanda da takdir gören İstanbul Havalimanı’nın TIACA üyeliği, Corporate/Kurumsal üyelikten, Trustee/Vekil Üyeliğine yükseltildi.

Küresel çapta duyulan itimadı simgeleyen bu değişiklikle İstanbul Havalimanı, TIACA irtibatlarında daha fazla görünürlüğün yanı sıra TIACA’nın vizyon ve misyonunu yönlendirmede faal rol oynama ve idare heyeti seçimlerinde oy hakkı kazanmış oluyor.

Milletlerarası e-ticaret şirketleri için büyük depolama kapasitesi sağlayan İstanbul Havalimanı, dijitalleşmeye ve verimliliği artırmaya odaklanmasıyla da kargo dostu bir havalimanı olarak görülüyor.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.