İngiliz şirket açıkladı: İstanbul büyüme merkezimiz olacak

Türkiye’de faaliyete başlayan İngiliz sigorta ve reasürans brokerliği şirketi BMS Group, şirkenin küresel CEO’su Nick Cook, BMS Group Memleketler arası Lideri Peregrine Towneley, BMS Group Türkiye CEO’su Kerim Gürkan ve BMS Group Türkiye yöneticilerinin iştirakiyle Türkiye pazarına yönelik maksatlarını açıklandığı basın toplantısı düzenledi.

Cook, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, BMS Group’un dünyanın en büyük 7’nci brokeri olduğunu hatırlatarak, tüm dünyada yürüttükleri faaliyetlerle 4 milyar dolar yıllık prim üretimi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Global olarak 27 lokasyonda 700 çalışanla faaliyet gösterdiklerini lisana getiren Cook, İstanbul operasyonumuz dışında yakın vakitte Brezilya, Meksika ve Güney Kore operasyonlarını da başlattıklarını vurguladı.

Cook, “Türkiye’de geçen yılın eylül ayında faaliyete geçtik. Buraya gelmemizin sebebi olarak Türkiye’ye ve Türk iktisadına olan itimadımızı söyleyebilirim. Bu nedenle organik ve inorganik fırsatlarla Türkiye’de büyümemize devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

“TÜRK SİGORTA KESİMİNİN POTANSİYELİ VE FIRSATLARINA İNANIYORUZ”

Türkiye sigorta pazarının güçlü bir potansiyeli olduğunu belirten Cook, Türkiye pazarına ve iktisadına güvendiklerini, Türkiye’de büyüyeceklerini ve İstanbul’un büyüme merkezleri olacağını aktardı ve ” Yaptığımız tahlillerde Türk sigorta kesiminin tüm bölgesel ve global aksiliklere karşı sağlam duran bir bölüm olduğunu gözlemledik.” dedi

BMS Group Memleketler arası Lideri Peregrine Towneley de Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde büyümeye, inanç duydukları ve inandıkları Türkiye’den başladıklarını söylerken “İstanbul’un anahtar kent olması ve jeopolitik pozisyonu bizi epey heyecanlandırdı. Bölgesel değil, milletlerarası broker olma iştahımızı Türkiye ile pekiştirdik.” yorumunu yaptı.

“MÜŞTERİLERE EN GERÇEK TEMİNATLARI EN UYGUN MALİYETLERLE SUNMAK İÇİN FAALİYETLERİMİZİ YÜRÜTÜYORUZ”

BMS Türkiye CEO’su Kerim Gürkan ise kompleks risklere teknoloji tabanlı inovatif tahliller sunmak için faaliyete başladıklarını belirterek, müşterilerinin evvel risklerini anlamalarını daha sonra bu risklerin sigorta piyasasına transfer edilmesi için onlara en gerçek ve en uygun tahlilleri sunduklarını söyledi.

Gürkan, Türkiye’deki kurumların risklerini, kurumlarla birlikte gerçek olarak tanımlamanın değerli olduğuna işaret ederek, “Bu risklerin lokal ve global sigorta piyasalarına aktarılması konusunda uzman bir grup olarak faaliyete başladık.” dedi.

Müşterilere en yanlışsız teminatları en uygun maliyetlerle sunmak için faaliyetlerini yürüttüklerini aktaran Gürkan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Başta Türkiye’deki sigorta şirketleri olmak üzere dünyanın her yerindeki sigorta ve reasürans şirketleri ile yakından çalışarak müşterilerimizin risklerini teminat altına alıyoruz.

Ayrıyeten geliştirdiğimiz dijital poliçe idare platformumuzla müşterilerimizin sigorta poliçelerini ve hasar süreçlerini çok daha verimli yönetmelerini ve sigorta ile ilgili alacakları kararları daha ta merkezli almalarını sağlamayı planlıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.