Haziran Tahmini: Hard Forkla Cardano Bu Seviyeleri Görebilir!

Kripto topluluğu, Cardano (ADA) fiyatının, ağda önemli iyileştirmeler sağlayacak olan Vasil hard fork’un uygulanmasından sonra Haziran ayı sonuna kadar 1 doları geçeceğini tahmin ediyor.

Vasil hard fork, Cardano (ADA) fiyatını 1 dolara taşıyabilecek mi?

CoinMarketCap’in “fiyat tahminleri” aracı üzerinden yürütülen bir ankette, 24,460’tan fazla katılımcı, ADA fiyatının Haziran ayı sonuna kadar 1,06 dolara ulaşacağını tahmin etti. 15,900 kişide fiyatın düşeceğini öngörüyor. Katılımcılar, Temmuz ayının sonuna kadar ADA fiyatının 0,97 dolara ulaşmasını bekliyor.

Her iki tahmin de ADA fiyatının önemli ölçüde değer kazandığı yönünde. Yazım sırasında ADA, bu yılın başlarında görülen 0,40 dolar dip seviyesinden toparlandıktan sonra 0.5855 dolardan işlem görüyor. Cardano en son bu yılın Nisan ayında 1 doların üzerindeydi.

Topluluk Vasil hard fork’un etkili olacağını düşünüyor

Topluluğun tahmini, Vasil hard fork’un ağda uygulanmasından sonraki bir tarihe işaret ettiği için yükselmenin etkili olduğu söylenebilir. Hard fork’un 29 Haziran’da uygulanması bekleniyor. Cardano kurucusu Charles Hoskinson’ında söylediği gibi “muazzam bir performans artışı” sağlayacak.

Vasil hard fork nedir? Cardano için neden önemli?

Vasil hard fork, dört Cardano İyileştirme Önerisini (CIP) içerecek olan büyük bir yükseltmedir. Bunlar, “yeni bir girdi türü, bir çıktıya harcamadan bakmayı sağlayan bir referans girdi” sunan CIP-31’in yanı sıra “kullanıcılar arasında veri değerlerinin daha basit iletişimini” sağlayan CIP-32’yi içerir.

Hard fork, Terra ekosisteminin çöküşüyle ​​şiddetlenen daha geniş bir kripto para piyasası gerilemesinin ortasında bile ADA’nın diğer birçok kripto para biriminden daha iyi performans gösterdiğini gördü. Bu performans, ADA’nın bu hafta piyasa değerine göre XRP’yi geçerek altıncı sıraya ulaşmasını sağladı.

Cardano üzerinde basılan 5 milyondan fazla yerel varlıkla, Cardano’daki etkinlik de artıyor ve geçen yılın sonunda görülen rakamı ikiye katladı. Şu anda Cardano’da 54.800’den fazla ilkeye dağıtılmış 5.01 milyon yerel varlık var. Veriler ayrıca, ADA balina işlemlerinin, kripto para biriminin fiyatının bu yılın başlarında 0,40 dolarda dibe düşmesinden sonra 4 ayın en yüksek seviyesine çıktığını da gösterdi. Görünüşe göre balinalar Vasil hard fork’tan önce dipten satın alıyorlardı.

Topluluğun XRP (XRP) için fiyat tahminlerini, Kriptokoin.com olarak bu makalede ele aldık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.