Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan vatandaşlara Rusya-Ukrayna savaşı uyarısı: Riskli yatırımlardan kaçının, TL'ye güvenin

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan vatandaşlara Rusya-Ukrayna savaşı uyarısı: Riskli yatırımlardan kaçının, TL’ye güvenin

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı saldırının yol açacağı olumsuz gelişmelerle ilgili gerekli önlemlerin alınacağını duyurdu. Bakanlık, Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesi kapsamındaki gelişmelerin yakından izlendiğini belirterek vatandaşlara TL hakkında önemli uyarılarda bulundu.

Bakanlık’tan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Rusya Federasyonu’nun Ukrayna’ya askeri müdahalesi kapsamındaki gelişmeler yakından izlenmektedir. Uluslararası alanda yaşanan bu gelişmelerin olası ekonomik ve finansal etkileri; tarım, turizm, dış ticaret, enerji ve müteahhitlik dahil her boyutuyla, Bakanlığımızca ve ilgili Bakanlıklarla istişare içinde takip edilmektedir. Şimdiye kadar olduğu gibi bu süreçte de gereken tüm tedbirler kararlılıkla alınacaktır.

“ÜLKEMİZİN ZORLUKLARA KARŞI DAYANIKLILIĞINI GÜÇLENDİRDİK”

Türkiye ekonomisi sağlam temelleriyle geçtiğimiz dönemde birçok iç ve dış şoku bertaraf etmiştir. Üretimi, ihracatı, yatırımları ve istihdamı önceleyen; dengeli ve istikrarlı büyümeyi odağına alan Türkiye Ekonomi Modeli ile attığımız adımlar sayesinde ülkemizin zorluklara karşı dayanıklılığını daha da güçlendirdik.

“TÜRK LİRASINA OLAN GÜVENİN DEVAM ETMESİ ÖNEMLİ”

Bilindiği üzere yakın zamanda manipülatif söylemlere itimat ederek oldukça riskli pozisyonlar alan vatandaşlarımız önemli mali kayıplarla karşı karşıya kalmıştır. Son iki ayda Türk Lirasını güçlendirmek için önemli politikalar uygulamaya konulmuş ve bu konuda başarılı olunmuştur. Bu çerçevede, uluslararası finansal piyasalarda bu gerginliğin neden olduğu oynaklıklara karşı vatandaşlarımızın Türk Lirası ve Türk Lirası cinsi varlıklara olan güveninin devam etmesinin ve riskli pozisyonlar almaktan kaçınmalarının her açıdan önemli olduğu değerlendirilmektedir.”

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan vatandaşlara Rusya-Ukrayna savaşı uyarısı: Riskli yatırımlardan kaçının, TL'ye güvenin

TL, Ekonomi, Güncel, HaberlerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.