Bursa’da esnaf çöp konutta bulunan çocuğun teyzesini anlattı

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Görükle Sakarya Mahallesi’nde kirayı ödemediği için konut sahibi tarafından mahkeme kararıyla Kamuran Pınar A.’nın (44) oturduğu konutu 21 Temmuz Perşembe günü boşaltmaya gelen gruplar çilingirle içeri girdi.

Evin giriş kapısının yanındaki dolaba yapıştırılan kağıtta “Eve girmeye kalkmayın sizi haneye tecavüzden mahkemeye veririm.” yazılı kağıt dikkat çekti.

Nilüfer Belediyesi takımları, paklık çalışmasına başladıkları sırada bir odanın kapısının kilitli olduğunu fark etti.

Kapının akabinde dram çıktı

Kapıyı kırarak içeri giren paklık vazifelileri, çöplerle dolu odada yarı baygın halde yatan Kamuran Pınar A.’nın yeğeni olan 9 yaşındaki Cem Muhammet A.’yı buldu.

Çocuğun odada kilitlendiği ve tuvaletini dahi odaya yaptığının görülmesi üzerine sıhhat ve polis gruplarına haber verildi.

Çocuk müdafaa altına alındı

Çöp konutta tutulan çocuk, olay yerine gelen sıhhat grubunun birinci müdahalesinin akabinde ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Talihsiz çocuk hastanedeki tedavisinin akabinde Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü gruplarınca muhafaza altına alındı.

Teyze adliyeye sevk edildi

Polis takımları tarafından merkez Osmangazi ilçesi Setbaşı’nda bir kafede otururken gözaltına alınan teyze Kamuran Pınar A., emniyetteki sorgusunun akabinde bugün adliyeye sevk edildi.

Öte yandan Türkiye’nin gündemi oturan bu olayla ilgli yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor.

“Kadın akşamları burada kalmıyordu”

İHA’nın haberine nazaran; acımasız teyzeyi meskene giriş çıkış yaptığında gördüğünü ve hiç konuşmadığını söyleyen cadde esnafı Dinçer Yılmaz, “Kadınla komşu olduğumuz için yalnızca akşamları girip çıktığını görüyorduk. Ben sabah saatlerinde girdiğini hiç görmedim. Akşamları gelip giderdi. Geldiği vakit ise elinde iki üç poşet olurdu. Ne bizimle ne de öbür biriyle muhatap olmazdı.

Kendi halinde bir bayandı. Birkaç defa bizden döner aldı. Onun haricinde hiç konuşmazdı. Hiç kuşkulu hareketi yoktu. Çok olağan halde elinde iki üç poşetle inip çıkıyordu. Birkaç hafta evvel ben sipariş için üst kata çıktığımda kapıyı açtığını fark ettim.

Kapı açıldığı anda çok pis bir koku geldi. Bu durumu emlakçıya söylediğimde ‘Evet çok pis koku var, paklık olmadığı için’ dedi. Halbuki bayan kapıyı açtıktan sonra o koku gelmeye başladı. Biz hiç şüphelenmedik. Bayan pek bakımlı ve pak giyiniyordu. Bayan akşamları burada kalmıyordu. Geliyordu, bir müddet sonra çıkıp gidiyordu.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.