Biraz Zeytinyağı Mı Döküldü? Bu Formül Sayesinde Zeytinyağı Lekesini Anında Temizleyeceksiniz!

En inatçı leke çeşitlerinden biri de zeytinyağı lekesidir, bilhassa de bir masa örtüsüne ya da kıyafetlerinize bulaştırdıysanız. Kumaş, yağı anında emer, bu nedenle makinede tek bir yıkamanın pek bir yararı olmaz. Neyse ki, bu meseleye kolay ve süratli bir tahlil var. Bu numara için çamaşır makinesine bile gereksiniminiz yok!

ZEYTİNYAĞI LEKELERİ

Zeytinyağını çabucak hemen her gün kullanıyoruz. Tavada kızartmak için ülküdür, fakat salatalara, makarnalara, salata soslarına ve soğuk soslara eklemek de şahanedir. Mutfakta biraz sakar yahut kaotik misiniz ve bazen etrafınızda kazalar oluyor mu? O vakit muhtemelen zeytinyağı lekeleriyle ilgili tecrübeniz olacak. Bu lekeleri çıkarmak çoklukla zordur, lakin bu kullanışlı mısır unu numarası sayesinde artık değil!

Bu numaranın nasıl çalıştığını öğrenmek için okumaya devam edin. Tek gereksiniminiz olan şey biraz mısır unu!

ZEYTİNYAĞI LEKESİNİ EN KOLAY FORMDA TEMİZLEMEK

Biraz zeytinyağı mı döktün? Bir bezle silmeye çalışmayın. Bu halde lekeyi yalnızca kumaşın daha derinlerine itmiş olursunuz. Bunun yerine, bu numarayı deneyin. İşte yapmanız gerekenler:

Adım 1: Bol ölçüde toz kullanarak yağ lekesinin üzerine mısır unu serpmek için bir yemek kaşığı kullanın. Bunu üzerinde bırakın ve yaklaşık 15 dakika bekletin.

Adım 2: Elektrikli süpürgenizi yahut el tipi elektrikli süpürgenizi çıkarın ve mısır ununu süpürmek için kullanın. Mısır unu yağın tamamını emmiş olacaktır.

Adım 3: Sevinin! Bez yahut çamaşır makinenizi kullanmadan zeytinyağı lekesi yok olacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.