Binali Yıldırım’dan ‘enflasyon’ iletisi: ‘Belli ki biraz vakit alacak’

AKP Genel Lider Vekili Binali Yıldırım, Tokat’ın Reşadiye ilçesinde partisinin ilçe başkanlığını ziyaret etti. Burada partililere hitap eden Yıldırım, enflasyona karşı alınan önlemler ile yapılan çalışmalara ait konuştu.

“Elhamdülillah adım adım, herkesin muhtaçlığını yine gözden geçirdik ve enflasyona karşı gayemiz; enflasyona karşı gayrette vatandaşlarımızın yanında olmak, onlara dayanak olmak” diyen Binali Yıldırım, “Enflasyon belirli ki biraz vakit alacak lakin o mühlet içinde enflasyona karşı vatandaşı korumak da vazifemiz. Alınan önlemlerin hedefi bu. Daha şimdi de bitmedi. Bir yandan kesim modül bu önlemler alınmaya devam ediyor. Biz ne badirelerden geçtik, ne 15 Temmuz’lardan geçtik ve terör belasını hepimiz yıllarca yaşadık. Buralara, bu dağlara terörden adım atılamıyordu. Allah’a şükür artık dağ, bayır, ova her tarafa rahat rahat vatandaşımız gidebiliyor” diye konuştu.

“ZEKATI KADAR OY VERMİŞLER”

Çankırı’nın Dodurga beldesinde yapılan ve partisinin adayının açık farkla kazandığı seçimlere de değinen Yıldırım, “Hani ağzına pelesenk olmuş muhalefet, ‘Seçim olsun, seçim olsun, seçim olsun’. 8 tane aday çıkardılar. Sonuç; yüzde 87 Cumhur İttifakı, yüzde 13 başkaları yani zekatı kadar da onlara oy vermişler. Haksızlık yapmamışlar” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.