Binali Yıldırım: ‘Ülkemizi nereden nereye getirdiğimizi herkes görüyor’

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, çeşitli ziyaret ve programlara katılmak üzere Sinop’a geldi. Birinci olarak Sinop Valiliği’ni ziyaret edip, burada Valilik Gurur Defteri’ni imzalayan Yıldırım’a, Vali Erol Karaömeroğlu tarafından kente has el imali bıçak ikram edildi.

Yıldırım daha sonra AKP Sinop Vilayet Başkanlığı’nı da ziyaret etti. Burada açıklamalarda bulunan Yıldırım, “Geçen 20 yıl içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemizi nereden nereye getirdiğimizi dost düşman herkes görüyor, takdir ediyor. Türkiye’yi ulusal gelirde 4 kat büyüttük” argümanında bulundu.

Yıldırım, “Dünya krizden krize koşarken geçtiğimiz çeyrekte 11,4 büyümeyi gerçekleştirdik. Pandemiye karşın, yüksek enflasyona karşın ve kuzeyimizde devam eden savaşa karşın büyüdük. Zira kuzeyimizde bir savaş var. Bunun en fazla etkilediği yer Sinop. Ülke olarak da Türkiye” diye devam etti.

2023 seçiminin değerli olduğunu kaydeden Yıldırım, “2023’te Cumhuriyetimiz 100 yaşına ulaşıyor. Devletlerin arşivlerinde 100 yıl çok uzun bir müddet değil. Osmanlının 619 yıl üç kıtada karar sürdüğünü düşünürsek 100 yıl kısa bir mühlet devletler için. Biz yeni yüzyıla hazırlanıyoruz. Birinci milenyumdan ikinci yüzyıla geçişte de Sinop tekrar cumhurbaşkanını seçecek, Türkiye tekrar cumhurbaşkanını seçecek. Bu manada Sinop bize daima büyük dayanak olmuştur. 2023’te bu takviye tekrar artış göstererek devam edecektir inşallah” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.