Bahçeli: ‘Gitmeye niyetimiz yoktur’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Lideri Devlet Bahçeli, Kızılcahamam ilçesinde düzenlenecek ‘Ülkücü Şehitleri Anma Günü’ programında açıklamalarda bulundu.

“Şehitlerimizin yüzünü kara çıkarmayacağız. Satanlardan, korkanlardan ve kaçanlardan olmayacağız” diyen Bahçeli, “Yılmayacağız, yıkılmayacağız, kesinlikle başaracağız. Biz bu ülkeyi çok seviyoruz. Birileri istedi diye prensiplerimizden ödün vermeyeceğiz” sözlerini kullandı.

MHP önderi, burada yaptığı açıklamada “Bizim yol haritamızı şehitlerimiz çizmiştir. Bizim gidecek bir yerimiz yoktur. Gitmeye niyetimiz yoktur. Göndermek için tertip içinde olanları da doğduklarına pişman etmek boynumuzun borcudur. Gözlerine kara perde inenlerin dedikodularına, Türk düşmanlarına uyduluk yapanların provokasyonlarına göz yummamız, yol vermemiz akıl ve mantık inkarıdır” dedi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçen salı günü yaptığı açıklamada “Hukuksuzlukla yok ettikleri ülkeden, hukuka sığınmak için ABD’ye kaçmak istiyorlar” diyerek AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesini işaret etmişti.

“ŞEHİTLERİMİZİN GAYRETİ BOŞUNA VERİLMEMİŞTİR”

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şu formda:

“Bir gül bahçesine girer üzere kara toprağın bağrına girdiler. Hakikaten cennetin açılmış kapılarına yürüdüler. Her birisi Yusuf yüzlü Yavuz yürekliydi. Vuruldular lakin taviz vermediler. Düştüler lakin boyun eğmediler. Son nefeslerinde bile kaygıyı ürküttüler. Şehitlerimiz kutlu davamızın onur tacıdır. Onlar her zamanın adamı değildiler. Uğraşlarında haklıydılar, müktesabetleri hakikatle pekişmişti. Şehitlerimizin gayreti boşuna verilmemiştir. Milliyetçi ülkücü hareket gereksinim hasıl olursa, karanlık emeller tekrar ortaya çıkarsa Türk milletinin 57. Alayı olmaya yeminlidir.”

YOLUMUZU ŞEHİTLERİMİZ ÇİZMİŞTİR

“İntikam kuyruğuna girenlere sesleniyorum. Bizim yolumuz hak yoludur, hakikat yoludur. İşbirliğin kafesine girmiş mandacılara ne tarihimizi yargılatırız ne de devletimizi kirli ellerine bırakırız. Soylu iradeyi hiçbir hücumun yıkamayacağını muhataplarına iletmek isterim. Şehitlerimiz her daim övüncümüzdür. Bizim yolumuzu şehitlerimiz çizmiştir.”

YILMAYACAĞIZ, YIKILMAYACAĞIZ

“Şehitlerimizin yüzünü kara çıkarmayacağız. Satanlardan, korkanlardan ve kaçanlardan olmayacağız. Yılmayacağız, yıkılmayacağız, kesinlikle başaracağız. Biz bu ülkeyi çok seviyoruz. Birileri istedi diye unsurlarımızdan ödün vermeyeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.