Atatürk’e hakaret eden müdür Fevzi Aytar misyondan alındı

Tunceli Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü bünyesinde faaliyet yürüten Gençlik Hizmetleri Müdürü Fevzi Aytar, kurum içinde işçi ile bağlantının süratli sağlanması için oluşturulan ‘Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü’ WhatsApp kümesinde 20 Ağustos’ta Atatürk ve Anıtkabir’i Yahudilikle ilişkilendiren bir yazıyı paylaştı.

Kısa mühlet sonra kümede bulunan işçinin reaksiyon göstermesi ve kimilerinin da kümeden ayrılmasından sonra Aytar, “Arkadaşlar çocuklar telefon ile oynamışlar yanlış paylaşımlar olmuş” diyerek kendisini savundu ve daha sonra da yazıyı sildi.

Halk TV’den Ferit Demir’in haberine nazaran, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Tunceli Vilayet Müdürlüğü yetkililerinin verdiği bilgiye nazaran Tunceli Gençlik Hizmetleri Müdürü Fevzi Aytar Atatürk hakkındaki hakaret içerikli paylaşımının ortaya çıkmasıyla birlikte Tunceli Valiliği’nin soruşturma başlatılması talimatının akabinde Tunceli Vilayet Müdürlüğü’nün idari soruşturma başlattığı ve Fevzi Aytar açığa alındı.

BAKANLIK MİSYONDAN ALDI

Bununla birlikte Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü’nün Aytar’ın Atatürk’e hakaret içeren paylaşımını Gençlik ve Spor Bakanlığı’na göndermesinden sonra Bakanlığın hafta başında Gençlik Hizmetleri Müdürünü misyondan aldığı ortaya çıktı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Atatürk’e ağır hakaret içeren yazının kurum içi WhatsAap kümesinden paylaşılmasının ortaya çıkması sonrası Tunceli Valiliğinin talimatı ile Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü’nün Feyzi Aytar hakkında Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı yetkilileri Fevzi Aytar hakkında soruşturma başlatıldığını ve soruşturmanın titizlikle yürütüldüğünü söz etti.

ESKİ AKP’Lİ VEKİLİN DANIŞMANI ÇIKTI

Fevzi Aytar’ın 25 ve 26. Devir Bingöl Milletvekilliği vazifesini yürüten eski AKP Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu’nun danışmanlığını da yaptığı ortaya çıktı. Fevzi Aytar’ın bu misyonu 2 yıl boyunca yürüttükten sonra 2018 yılının ortalarından danışmanlık vazifesinden ayrılarak tekrar vazifesine geri döndüğü ve Mazgirt ilçesinden Tunceli vilayet merkezine ataması yapılarak Tunceli Gençlik Hizmetleri Müdürü olarak görevlendirildiği öğrenildi.

Eski AKP Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu’nun danışmanlığını da yaptığı ortaya çıkınca mevzuyu sorduğumuz Enver Fehmioğlu, Fevzi Aytar’ın kendisine 2 yıl danışmanlık yaptığını doğrulayarak şunları söyledi:

Fevzi Aytar ile 4 yıldan fazladır hiç görüşmüyorum irtibatım yok. 2016-2018 yılları ortasında bana danışmanlık misyonunu yaptı. Bingöllü olduğu için bana önerilmişti bende danışmanlık misyonuna kabul ettim. Atatürk’e hakaret içerikli yazıyı neden ya da ne için paylaşmış bilmiyorum danışmanlık vazifesi bittikten sonra hiç irtibatım olmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.