Ataşehir’de fren yerine gaza basınca aracı ile 2’nci kattan düştü

İstanbul’un Ataşehir ilçesine bağlı Örnek Mahallesi’nde bir şoför, 34 SY 7898 plakalı arabasını, 3 katlı oto tamir dükkanına egzoz emisyon ölçümü yaptırmak için getirdi.

Sürücü, egzoz emisyonu yaptığı sırada gaza basınca önünde bulunan 34 DRU 575 plakalı arabası de beraberinde sürükledi ve iki araç, 2’inci kattan aşağı düştü.

Talihsiz adam, araba içerisinde sıkıştı.

Sıkışan şoför araçtan çıkarıldı

Çevredeki vatandaşlar ise durumu 112 acil gruplarına bildirdi. Olay yerine sıhhat, itfaiye ve polis grupları sevk edildi. İtfaiye takımları sıkışan sürücüyü araba içerisinden çıkararak sıhhat takımlarına teslim etti.

Sürücünün boynu kırıldı

Yaralı şoföre sıhhat grupları tarafından olay yerinde uzun mühlet kalp masajı yapıldı. Boynu kırılarak ağır yaralandığı öğrenilen şoför, etraftaki hastaneye kaldırıldı.

Olayla ilgili inceleme başlatıldı

İHA’nın haberine nazaran; polis grupları, olayla ilgili inceleme başlattı.

“Nabzı atmıyordu”

Olaya şahit olan Enes Doğan, “Ben ışıklarda karşıya geçmek için bekliyordum. Buradan gürültü geldi, adam gaza basıp aşağı düştü. Ben koşa koşa gittim, gittiğimde adamın boynu iki koltuğun ortasına sıkışmıştı.

Nabzına baktım nabzı da yoktu. Başka arkadaşlarla birlikte adamı çıkarmaya çalıştık, kapıları kırdık. Durumu ağır baya. Nabzı atmıyordu, kalbinden ve bileklerinden baktım. Daha sonra çıkardık kendisini, boynu kırılmıştı.” dedi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.