Antalya’da ev sahibi kiracı kavgası! Pencere camı kırıldı

Ev sahibi ve kiracılar arasında yaşanan kavgalara her geçen gün bir yeni olay ekleniyor. 

Yaşanan tartışmalara bir yeni olay da Antalya’nın Kepez ilçesinde yaşandı. 

Kiracı Uğur Kanık ve eşi Fatoş Kanık, dairelerinin dış kapıcamını kırarak yaralanmasına neden olduğunu iddia ettikleri  ev sahibi ve ailesinden şikayetçi oldu.

Mahallesi’nde oturan evli ve bir çocuk babası Uğur Kanık, 4 yıldır aynı evde oturduklarını söyledi.

“Rus ve Ukraynalılara 10 bin liraya kiralayacakmış”

Ev kirasının 1000 lirayken 5 bin liraya yükseltmeye çalışan ev sahibi Ramazan Y. ile aralarında anlaşmazlık başladığını anlatan Kanık, şöyle konuştu:

Devletin belirlediği yüzde 25 zam oranının üzerinde olduğu için kabul etmek istemedik. İnsaniyetlik yaparak bin lira olan kirayı 2 bin lira olarak hesabına yatırdık. Sanırım, ev sahibine yeterli gelmedi.

Çünkü, 5-6 bin lira kira talep ediyor. Çıkarsak, evi Rus ve Ukraynalılara 10 bin liraya kiralayacakmış. Bizi telefonla arayarak, sürekli eve gelerek taciz etti. Artık kapıyı açmamaya, telefonları cevaplamamaya başladık.

Telefonlarını açtığımızda küfür ve hakaret ediyorlar. En sonunda 2-3 gün üst üste evimize geldiler. Kapıyı açmamamıza rağmen ısrar ettiler. Evde 10 yaşındaki kızımız da vardı.

Bunlar kapıya dayanıp, kapıya vurunca kızım da kötü etkileniyordu. Kızı, gelini, hepsini toplayıp gelmişler. Polis çağırdığımızı söylememize rağmen zorla eve girdiler, haneye tecavüz ettiler. Canımıza kastettiler. 

Kapının camlarını kırdılar, bileğimiz, parmağımız kesildi. Parmağımın içinde cam kırıkları var. Eşimin ayağı kesildi. Düpedüz canımıza kastettiler. Polislerin yanında bizi tehdit ettiler.

“Artık canımızdan şüphe etmeye başladık”

Şu anda gidecek yerleri olmadığı için evde oturmaya mecbur olduklarını dile getiren Kanık, “Çıkacak evimiz olsa zaten gideceğiz. Her gün böyle olunca artık canımızdan şüphe etmeye başladık.” dedi.

Eve korkuyla giriyorlar

Eşi Fatoş Kanık da artık evin önüne dahi inmeye korktuğunu dile getirerek, can korkusundan eşi ve çocuğuyla birlikte eve girip çıktığını savundu.

Kanık ailesinin avukatı Şafak Baysal da müvekkillerinin kira artışı konusunda üzerlerine düşeni yaptığını söyledi.

“Müvekkillerim hukuki olarak üzerine düşeni yapmıştır”

Kira artışını yeterli görmeyen ev sahiplerinin gayri hukuki bir şekilde müvekkillerimin evini basmaya çalıştığını öne süren Baysal şöyle konuştu: 

Kapıya dayanarak, camlarını kırmışlardır. Müvekkilim Uğur Kanık’ın kolu kesilmiştir. Müvekkillerim hukuki olarak üzerine düşeni yapmıştır. Ev sahibi ‘kiracıyı nasıl çıkarırım’, ‘nasıl daha fazla kira alırım’ düşüncesiyle cebir uygulamaya kalkmıştır.

O anlar kaydedildi

Bu arada, saldırı anı dairenin girişindeki güvenlik kamerasınca saniye saniye kaydedildi.

Görüntülerde, kapı önüne gelen giren ev sahibi R.Y, eşi R.Y, kızı G.Ö’nün kiracılarının evine girmeye çalışmaları ve G.Ö’nün elindeki demir kerata ile camları kırması yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir