Altay’da muhasebe sistemi krizi

Altay’da 20 Mayıs’ta misyona gelen yeni idare, geçmiş devir denetleme şurasının kulübün muhasebe sistemine yetkisiz biçimde müdahale ettiğini duyurdu.

Spor Toto 1’inci Lig takımlarından Altay’da yeni idare, muhabese kayıtları incelendiğinde FIFA cezaları, stat kira masrafları, tüzel danışmanlık hizmetleri, sportmen alacakları ve tahakkuk etmiş çeşitli borçların muhasebe kayıtlarının bulunmadığı, döviz bazlı çeşitli borçların yeni kur değerlemelerinin yapılmadığı ve kulübün gerçek borç yükünün genel konseyde paylaşılan 371 milyon TL’den daha yüksek olduğunu bildirdi.

Yönetim tarafından, denetleme şurası üyeleri ve ilgili kulüp çalışanının katılacağı bir toplantı talep edildiği fakat bu talebin karşılık bulmadığı kaydedildi.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan yazılı açıklama şöyle:

“14 Haziran 2022 tarihinde kulübümüzün muhasebe sistemine yetkisiz biçimde müdahale edilmiş ve yapılan çalışmalar engellenmiştir. Muhasebe sisteminin bir evvelki devir denetleme heyeti üyelerinin denetimi altında olduğu, 26.04.2022 tarihi ve öncesine kilit konarak yetkisiz ve yasal olmayan müdahalede bulunulduğu, yetkisiz üçüncü şahısların sisteme erişim sağlayabildiği ve tüm yetkilere sahip olduğu büyük bir şaşkınlık ve kederle görülmüştür. Yetkisiz müdahalenin kaldırılması ve sistemin kulübe devranı hedefiyle sürdürülen teşebbüs ve uğraşlarımız ne yazık ki karşılıksız kalmıştır. Muhasebe sistemine ilişkin tam yetkili erişim ve kontrol hakları kulübe devredilmelidir. Yasal haklarımız kullanılarak tüm sorumlular hakkında gerekli tüm resmi ve hukuksal süreçlerin başlatılacağına ait yazılı ihtarnameler gönderilmiştir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.