AKP Sözcüsü Çelik’ten Yunanistan’a reaksiyon

AKP Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yunanistan’ın ‘Abdülhamid Han’ sondaj gemisi üzerinden yaptığı provokasyona değinerek, “Batı’nın şımarık çocuğu Yunanistan hangi şımarıklığı yaparsa yapsın, kim ne derse desin Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Deniz Kuvvetleri bu sondaj gemilerini koruyarak hak ve menfaatlerimizi müdafaa konusunda ne kadar haklı olduğumuzu gösterecek ve gösterdi, göstermeye devam edecek. Onun için hiç kimse Türkiye’nin vatan ve terörle çaba konusundaki kararlılığını test etmesin. Sonu yalnızca hüsran olur” dedi.

Ömer Çelik, Adana’da partisinin Sarıçam İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği ‘Mahalle Buluşmaları’ programı kapsamında evvel Osmangazi akabinde da Mehmet Akif Ersoy Mahallelerinde vatandaşlarla buluştu. Burada konuşan Çelik, Türkiye’nin terörle çaba konusundaki kararlılığının NATO evraklarına girdiğini belirterek, “Memlekette en büyük gücümüz, kudretimiz, birliğimiz ve dirliğimizdir. Bunun asla bozulmasına müsaade etmeyeceğiz. Cumhurbaşkanımızın diploması trafiğini görüyorsunuz. Türkiye NATO’ya gidiyor ve terörle çaba konusundaki iradesi, oradaki yaklaşımı NATO dokümanlarına kayıt olarak geçiyor. Finlandiya ve İsveç’te terör örgütlerini barındıranlara müsaade etmeyeceğimizi söylüyoruz. Herkes de ‘Türkiye haklıdır, Türkiye teröre karşı en çok çaba eden, en çok akına uğrayan ülkedir’ diyor. Biz buna karşın birlik ve dirliğimizi muhafazaya devam ediyoruz. Ne PKK’sı, ne DEAŞ’ı ne de başkaları bizim ortamıza nifak sokamayacak” diye konuştu.

“ONLARI DARMADAĞIN EDECEĞİZ”

Suriye’ye yapılması planlanan operasyondan bahseden Ömer Çelik, daha sonra şunları kaydetti:

“Bizim birliğimize ve dirliğimize en büyük atak Suriye’de, Irak’ta konuşlu bir ekip terör örgütlerinden geliyor. Yakın vakte kadar CHP Genel Lideri ‘S-400’leri niçin aldınız? Suriye’den ya da YPG’den bize dönük bir terör tehdidi yok’ diyordu. Artık YPG-PYD denilen PKK’nın Suriye kolunun Türkiye’ye dönük nasıl düşmanca bir tavır içerisinde olduğu görülüyor. Hududumuzun tabanında terör bayrağı denilen paçavrayı dalgalandırmaya kadar işi vardırdıklarında cumhurbaşkanımızın buna müsaade etmeyeceğiz. ‘Bir gece apansızın gelebiliriz’ dedi. Fırat Kalkanı ve Zeytindalı Harekatı ile bir gece apansız gittik ve tekraren öbür hareketlerle bir gece apansız gittik. Artık yeniden bir grup oluşumlar olduğu için Cumhurbaşkanımız hazırlık buyruğu verdi ve bir gece apansız o terör örgütlerinin başına çökeceğiz. Onları darmadağın edeceğiz.”

“TERÖR ÖRGÜTLERİNE BİR GECE APANSIZIN GİDECEĞİZ”

Türkiye’nin operasyon telaffuzları sonrası Batı’nın ‘Çok telaşlıyız, çok kaygılıyız’ iletilerine değinen AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “Biz ne vakit terör örgütlerine yönelik operasyon yapacağız desek birtakım Batılı müttefiklerimizden ‘Çok telaşlıyız, çok kaygılıyız’ diye bir ekip bildiriler geliyor. Siz niçin terör örgütleri için kaygılanıyorsunuz da terör örgütlerinin şehit ettiği vatandaşlarımız için kaygılanmıyorsunuz. Zira siz Türkiye’nin bu biçimde yapacak yeterliliğini istemediğinizi gösteriyorsunuz. Kaygılansanız da kaygılanmasanız da, bildiri verseniz de vermeseniz de tek bildirimiz şu olacak. Terör örgütlerine bir gece apansız gideceğiz” sözlerini kullandı.

“BİR KARIŞ YERİ KİMSEYE VERMEYİZ”

Türkiye’nin vatan bütünlüğü konusunda çok hassas olduğuna değinen Çelik, “Türkiye’nin kara vatanı, mavi vatanı yahut hava vatanı konusunda kararlılığını test etmesin. Ne bir çakıl taşını, ne bir damla suyu ne de hava vatanımızda bir karış yeri kimseye vermeyiz. Yakın vakit sonra cumhurbaşkanımız Mersin’den Abdülhamit Han gemisini de uğurlayacak. Hem Türkiye’nin hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin menfaatlerini korumak için bunlar kararlılık ve güçle atılan adımlar. Zira deniz ve toprağın altında bu gemilerin bulduğu yerlerde milletimizin zenginliği olan petrol, gaz kaynakları var. Bunların çıkarılıp ülkemize kazandırılması, vatandaşımızın hizmetine sunulması için bu teknolojiler kullanılacak” dedi.

“TÜRKİYE ASLA VE ASLA YENİLMEZ”

Yunanistan’ın provokasyonları hakkında da konuşan AKP Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Biz bunları kullanmaya başladığımız vakit Yunanistan çabucak provokasyonlara başlıyor. O provokasyonlara bir ekip ülkeler dayanak vermeye başlıyor. Batı’nın şımarık çocuğu Yunanistan hangi şımarıklığı yaparsa yapsın, kim ne derse desin Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Deniz Kuvvetleri bu sondaj gemilerini koruyarak hak ve menfaatlerimizi müdafaa konusunda ne kadar haklı olduğumuzu gösterecek ve gösterdi, göstermeye devam edecek. Onun için hiç kimse Türkiye’nin vatan ve terörle uğraş konusundaki kararlılığını test etmesin. Sonu yalnızca hüsran olur. Türkiye’ye birliğinden ve parçalanamaz bütünlüğünden asla vazgeçmez. Türkiye yolundan döndürülemez, Türkiye’ye yenilmez, Türkiye engellenemez, Türkiye durdurulamaz, Türkiye asla ve asla yenilmez” diye konuştu. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.