AK Partili Çalık, dünya şampiyonunu ziyaret etti!

Milletvekili Öznur Çalık, Türkiye’nin mesken sahipliğinde düzenlenen Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası’nda 54 kiloda final maçını kazanarak dünya şampiyonu olan Hatice Akbaş’a Malatya’nın Akçadağ ilçesindeki meskeninde ziyarette bulunarak, elde ettiği muvaffakiyetten ötürü tebrik etti. 

2022 yılı içerisinde evvel Avrupa sonra dünya şampiyonu olan Akbaş ile bir ortaya gelen Çalık, çok hoş hisler yaşadığını belirtti. Milletvekili Çalık, milletvekili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Malatyalı bayanların, kızların başarılı olması için çok çaba ettiklerini lisana getirdi. 

“ELDE EDİLEN MUVAFFAKİYET HEPİMİZİ ÇOK GURURLANDIRDI”

Her türlü karar düzeneğinde, istihdamda, eğitimde kızların olması için uğraş ettiklerini anlatan Çalık, şunları söyledi:

“Türk Ulusal Takımı’nda Türkiye’yi, Malatya’yı ve Akçadağ’ı temsil eden, babası Kerem Hocayı temsil eden Hatice, bir bayan için en kuvvetli branşta, boksta dünya şampiyonu oldu. Bu süper bir şey, canı gönülden kutluyorum. Bu gururu bize yaşattığın için Allah binlerce defa razı olsun. 10 yıldır Kerem Hocamız, kızlarımızla birlikte beni nerede görürse, “Bu sportmenler Avrupa ve dünya şampiyonu olacak” diyordu. Bunu başardı, şimdide olimpiyat için kelam veriyor. Elimde bir Avrupa bir de dünya şampiyonluğu altın madalyası var. Bu madalyaları vatanımıza, milletimize, Malatya’mıza ve Akçadağ’ımıza ikram ediyor.”

Milletvekili Çalık, Hatice’nin birçok kız çocuğuna rol model olacağını tabir ederek, bundan sonraki süreçte kız çocuklarının birçok spor branşında faal hale gelmesine vesile olacağını belirtti. Çalık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin mesken sahipliğinde düzenlenen Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası’nda sportmenlerin elde ettikleri muvaffakiyetten ötürü çok keyifli olduğuna dikkat çekerek, “Sizlerle de görüştü. Bakanımızın sevincini de orada gördük. Maçın çabucak ardından de ben orada olamasam bile sizlerin sesini duymaktan çok büyük memnunluk duydum. Bize bu gururu yaşattığınız için çok teşekkür ediyorum. En büyük alkışı Kerem Hocamız hak ediyor. İşte baba-kız diyalogu, çocuklarımızı cesaretlendiren bir anne. Hatice’nin muvaffakiyetlerinin daim olmasını temenni ediyorum” sözlerini kullandı. 

“OLİMPİYATTA MADALYA KELAMI VERDİM”

Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası’nda 54 kiloda dünya şampiyonluğunu elde eden Hatice Akbaş ise ziyaretinden ötürü AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’a teşekkür etti. Türk Ulusal Grubu olarak çok hoş bir muvaffakiyete imza attıklarını lisana getiren başarılı atlet Aktaş, “Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası’nın Türkiye’de yapılması bizim için çok manalı ve hoş oldu. 5 altın madalya kazandık. Gençlik ve Spor Bakanımızda bizi izlemeye gelmişti, bakanımıza da teşekkür ediyorum. Bizimle çok ilgilendi. Cumhurbaşkanımızla da konuştuk ve olimpiyatlarda madalya kazanma kelamı verdik. Bizi davet etti, inşallah birlikte gideriz. Sizlerde gerek babamla gerek benimle çok ilgilendiniz.” diye konuştu.

Akbaş, babasının emeklerinin karşılığını vermenin memnunluğunu yaşadığını tabir ederek, “Malatya ve Akçadağ’ın takviyesini aldığım için çok memnunum. Dua eden ve destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Dünya şampiyonu olan Hatice Akbaş’ın babası Kerem Akbaş da şiddetli koşullarda çalışarak, bu başarıyı elde ettiklerini söyledi. Çalık’a ziyaretlerinde AK Parti Malatya Vilayet Lider Yardımcıları Mahmut Boyraz, Namık Gören, Vilayet Bayan Kolları Lideri Hasret Pelitoğlu, Vilayet İdare Şurası Üyesi Enis Aydoğan, AK Parti Akçadağ İlçe Lideri Nuri Karadaş ve çok sayıda partili katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.