Ahmet Ağaoğlu’ndan Abdullah Avcı ve futbolculara dayanak iletisi

Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, son haftalarda makûs sonuçlar alan bordo mavili grupla ilgili açıklamalar yaptı.

Trabzonspor Kulübü Lideri Ahmet Ağaoğlu, teknik yönetici Abdullah Avcı ve takımı ile futbolcu takımlarına her zamankinden daha fazla güvendiklerini söyledi.

Ağaoğlu, yaptığı açıklamada, bordo-mavili kulübün son haftalarda aldığı olumsuz sonuçları kıymetlendirdi.

Son vakitlerde aldıkları saha sonuçların topluluk üzerinde yarattığı olumsuz tesirlerin farkında olduklarını söz eden Ağaoğlu, şöyle devam etti:

“Bu hepimizi çok üzüyor fakat sporun ve futbolun tabiatında olan durumları yaşıyoruz. Sporun içinde yarışmak, kazanmak, kazanmaya çalışmak ve bazen kaybetmek de var. Son vakitlerde aldığımız saha sonuçları farklı sebeplerden kaynaklanabilir. Lakin hangi sebepten kaynaklanırsa kaynaklansın futbolun tabiatı gereği puan ya da maç kaybettiğiniz vakit değil çabayı bıraktığınız vakit her şeyinizi kaybetmiş olursunuz. Sıkıntı olanı değil imkansızı başarmak için uğraş etmek de Trabzonspor’un yapısının bir gereğidir. Ne vakit ki uğraş etmeyi bırakırız işte o vakit her şeyimizi kaybederiz.”

“ENDİŞEMİZ KELAM KONUSU DEĞİLDİR”

Ahmet Ağaoğlu, teknik yönetici Abdullah Avcı ve futbolcularına idare olarak güvendiklerini belirterek, “Onlar bugüne kadar daima güç olanı değil imkansızı başarmak için uğraş ettiler ve son iki yılda 3 kupa kazanarak bunu da gerçekleştirdiler. Bu performanslarını devam ettireceklerine dair en küçük bir tasamız kelam konusu dahi değildir.” dedi.

“DÜN NE KADAR GÜÇLÜYSE…”

Taraftarların ve topluluğun takviyesine çok daha fazla muhtaçlık duyduklarını tabir eden Ağaoğlu, şunları kaydetti:

“Hiçbir biçimde karamsarlığa kapılmadan onların gücü ve takviyesi dün olduğu üzere yarın da bizi muvaffakiyete taşıyacaktır. Başta teknik yöneticimiz Abdullah Avcı ve takımı olmak üzere tüm futbolcu takımımıza her zamankinden daha fazla güveniyoruz. Onların Trabzonspor’un gayeleri doğrultusunda her zorluğu aşacağına, her gayeye ulaşacağına olan inancımız, dün ne kadar güçlüyse bugün de o kadar güçlü. Her birine inancımız, dayanağımız ve inancımız de artarak devam edecektir. Hiç kimsenin bundan en ufak bir kuşkusu dahi olmasın.”

(AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.